Web o pražských groších a jejich dílech

Zdařilá falza a oficiální kopie

V této rubrice bych rád vyšeli vstříc kolegům, kteří mě přesvědčili, abych zde navíc uveřejnil toto téma, to jest Falza. Setkávám se s nimi čím dál víc a kolikrát se i zkušený numismatik splete a označí zdařilé falzum za pravou minci - groš. Doufám tedy, že i Vám budou tyto informace ku prospěchu a díky nim se vyhnete koupi falza. ,,Tak pozor na to!"

Falza - kopie

Karel IV.

Jak vidno, zde je groš Karla IV. Jde o dobové falzum.

Václav IV. - falzum kontramarky

.....Tady máme jeden groš Václava IV. od kamráda Turtleho s kontramarkou. Bohužel s falešnou. Proto pokud narazíte na tento typ kontramarky a budete si jej chtít koupit, tak jen lacino!

Václav II.

A zase tady je jedna polská kopie groše Václava II. Všimněte si prosím především hlavy lva. No, leckdo by mohl naletět.....

Karel IV.

LukeH2O mi poslal tento ani né tak groš - jako upomínkový předmět. Už od pohledu je nad míru jasné, že o originálu nemůže být ani řeč. Uveřejňuju  jej z toho důvodu, že je možné, že by si ho nějaký začátečník mohl koupit v mylném domění " pěkně zachovalého groše ".

Václav II.

Jak popsat toto falzum.......Hlava heraldického lva, tlapa, na které stojí, detailní lístky lilie na koruně, perly navíc a  myslím, že i S-ka v opise.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode